پرسش و پاسخ علم فنگ شویی در ایران

پرسش ها و پاسخ های آن درباره فنگ شویی در ایرانپرسش های فنگ شویی

 

 

هدف از فنگ شویی چیست؟

هنر چیدمان و ساختن محیط زندگی انسان با توجه به عناصر موجود در طبیعت برای ایجاد آرامش، آسایش، ثروت، سلامت،نظم و خیلی موارد دیگر است.

عناصری که با فنگ شویی در ارتباطند چیست؟

باد، آب، زمین، آتش و فلز.

فنگ شویی آیا یک فرهنگ است؟

خیر، فنگ شویی یک نوع علم و نوعی هنر است و آموختنی. البته در حال حاضر بیشتر به دیده علم به آن نگاهمی کنند و در برخی از دانشگاهها کالج ها دنیا در رشته معماری جزو دروس آموزشی است.

آیا فنگ شویی از چین وارد سایر کشورها شده است؟

میتوان گفت به شکل علمی بله، ولی در تمامی فرهنگ ها و نژادها فنگ شویی به شکل ذاتی و درونی موجود بوده و هست. یکی از مثالهای بارز فنگ شویی در ایران خودمان، وجود حوض هایی به رنگ آبی در حیاط خانه ها بوده که تازه وارد با نگاه به آن تمام انرژی منفی و خستگی خود را با نگاه کردن به آب تخلیه کرده است و بعد وارد حریم اتاقها شده است.

آیا حتما باید از سمبلهای چینی استفاده نمود؟ مثل اژدها، مجسمه بودا، و …؟

خیر، فنگ شویی با توجه به فرهنگهمان منطقه وسایل و سمبلهای جایگزین دارد و نکته دیگر حتما نباید از سَمبُلها استفاده شود با رعایت خیلی از نکات دیگر احتیاجی به استفاده از سَمبُل نیست.

آیا فنگ شویی با اسلام در تناقض است؟

خیر، به هیچ وجه همانطور که میدانید در بسیاری از آیات کتاب آسمانی، تأکید بر نظافت و پاکیزگی، نظم و ترتیب شده که اساس فنگ شویی نیز بر همین اصول استوار است، همینطور شما میتوانید فنگ شویی را در معماری و خیلی مراکز اداری و دفاتر در کشورهای مسلمان مانند امارت متحد عربی، قطر، سنگاپور، مالزی و … به کار برده اند.

آیا کاربرد فنگشویی هزینه ساز است؟

خیر، فنگ شویی می تواند در جایی فقط با جابجایی بعضی از وسایل کار خود را انجام دهد.

آیا فنگ شویی واقعأ موثر است؟

میتوانید در کشورهای بسیاری از جمله سنگاپور، هنگ کنگ و امارات (دوبی) که در حال حاضر با استفادها علم فنگ شویی مبادرت به ایجاد ساختمانها و شهرسازی می کنند، بفهمید! البته این در مقیاس وسیع بود، خود شما می توانید از یک محل کوچک شروع کنید تار اعجاز آن را ببینید!

نقشه سایت